System jednego klucza Master Key

Master Key – kościoły, parafie

Master Key w kościele lub domu parafialnym to rozwiązanie umożliwiające sprawną komunikację i podział dostępu. Proboszcz, wikary, gosposia – każdy ma własny klucz do pomieszczeń dla niego dostępnych. 

Kościoły, podobnie jak każdy budynek użyteczności publicznej, borykają się z problemem dużej liczby kluczy. Stare zabytkowe budynki to głównie klucze do zamków zastawkowych. Współcześnie jednak powstają nowoczesne kościoły, a przy nich domy parafialne. Tu system Master Key to najlepsze rozwiązanie.

System klucza generalnego – bo tak nazywany jest również Master Key – to także kontrola dostępu. Czym jest kontrola dostępu? Przykładowo prezes firmy otwiera wszystkie pomieszczenia w firmie oraz swój dom, pracownicy mogą otworzyć wyłącznie pomieszczenia, w których mają prawo przebywać, więc nie wejdą do domu prezesa, z kolei domownicy nie wejdą do firmy.

Podstawowe zalety systemu jednego klucza

  • Poprawa poziomu bezpieczeństwa – możliwość szybkiego otwierania drzwi w razie niebezpieczeństwa, na przykład pożaru, zalania, wypadków, możliwość prowadzenia szybszej ewakuacji.
  • Większa wygoda w administrowaniu budynkiem – administrator oraz inne uprawnione osoby mają tylko jeden klucz, którym mogą otwierać i zamykać wiele drzwi.
  • Lepsza ochrona przed osobami nieupoważnionymi – jeden klucz pozwala na dostęp tylko do wybranych pomieszczeń.

System jednego klucza sprawdzi się w każdym obiekcie z wieloma pomieszczeniami i użytkownikami. Master Key w kościele, gdzie korzysta się z rozmaitych typów zamknięć – wkładek, kłódek, zamków meblowych – to naprawdę wygodne rozwiązanie.

Zapraszamy do kontaktu lub skorzystania z formularza bezpłatnej wyceny.

Scroll to Top