System jednego klucza Master Key

Master Key – szkoły, przedszkola, żłobki

Master Key w szkole? Zdecydowanie tak! To rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się właśnie w takich w obiektach jak szkoły, przedszkola czy żłobki. W tym wypadku najważniejszą zaletą będzie oferowane przez system jednego klucza bezpieczeństwo. Mianowicie w razie zagrożenia, np. podczas ewakuacji uczniów, klucz systemowy pozwoli dyrektorowi czy innym uprawnionym osobom szybko i sprawnie otworzyć wszystkie drzwi. Dopasowywanie kolejnych kluczy pod presją czasu przestaje być problemem. 

Bezpieczeństwo to podstawa

Właściwie zaprojektowany system Master Key w znacznym stopniu ograniczy liczbę kluczy używanych w budynkach oświatowych, a im mniej kluczy w obiegu, tym bezpieczniej mogą się czuć przebywające w budynku dzieci. Ponadto ograniczenie liczby kluczy to dla szkoły duża oszczędność.

Jeśli każdy nauczyciel i pracownik placówki będzie dysponował swoim kluczem, znacznie usprawni to komunikację w budynku i wykonywanie codziennych obowiązków. Dyrekcji łatwiej będzie przy tym kontrolować prawa dostępu do pomieszczeń i wykorzystanie kluczy.

Każdy ma swój klucz

Zaprojektowany dla szkoły czy przedszkola system jednego klucza powinien uwzględniać potrzeby wszystkich pracowników. Przykładowo:

  • każdy nauczyciel czy opiekun musi mieć klucz do swojej sali lekcyjnej, do wejścia głównego, ewakuacyjnego i pokoju nauczycielskiego,
  • nauczyciel WF-u musi dodatkowo móc otworzyć przebieralnie, salę gimnastyczną, siłownię, magazyn ze sprzętem sportowym itp.,
  • woźny i sprzątaczki powinni mieć klucz do wszystkich sal, magazynów, wejścia głównego, wejść bocznych, bram, szatni itp.

Jeszcze więcej korzyści

System jednego klucza oferuje niezwykłą dowolność kombinacji, które pozwolą wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia. Na przykład klucze nauczycielskie mogą otwierać wszystkie drzwi zewnętrzne, ale tylko od środka. Jest to oczywiście istotne w sytuacji, gdy konieczne jest sprawne wyprowadzenie uczniów. 

Co więcej, jeden klucz może otwierać zarówno drzwi – i to z obu stron lub tylko z jednej, jak i kłódki bądź szafki meblowe.

Master Key w szkole to zatem same korzyści – dla dyrekcji, grona pedagogicznego, pań sprzątających oraz pracowników administracji i kuchni.

Właściwe i przemyślane zaprojektowanie systemu Master Key w szkole to połowa sukcesu. W tym najlepiej pomogą specjaliści z firmy Włamywacz, którzy także dobiorą i zamontują wszystkie wkładki. Zapewniamy wykorzystanie jedynie atestowanych elementów renomowanych firm, jak Gerda, Wilka czy Winkhaus.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu.

Scroll to Top