...

Nie daj się włamywaczowi

Strona główna » Blog » Nie daj się włamywaczowi

Środek lata, pogoda i nastroje wakacyjne, miasta pustoszeją… Mieszkańcy myślą o relaksie i odpoczynku, ale wtedy nasza czujność spada. Dla jednych okres urlopowy to czas spokoju, dla innych – wzmożonej pracy i obserwacji. Włamywacz jest wówczas szczególnie zapracowany…

Kilka minut – tyle czasu potrzeba, aby włamywacz skutecznie otworzył zamek antywłamaniowy. W przypadku zamków średniej klasy czas ten spada poniżej jednej minuty. Na szczęście dużym utrudnieniem są dla włamywaczy podwójne zamki i solidne drzwi – na tych rzeczach nie powinno się oszczędzać. Dlatego kupując nowe drzwi zewnętrzne, warto zasięgnąć rady fachowca odnośnie do zabezpieczenia ich odpowiednimi zamkami. Jak najlepsze zabezpieczenie dobytku to dla domowników gwarancja bezpieczeństwa i spokoju.

Firma Włamywacz zajmuje się kontrolowanym otwieraniem drzwi profesjonalnie i legalnie dzięki licencji Policji. Co jeszcze ważne, pomagamy kompleksowo nie tylko w przypadku zabezpieczeń uszkodzonych podczas włamania.

Bardzo często spotykamy się z sytuacjami, gdy właściciele nieruchomości proszą nas o pomoc w naprawach powłamaniowych oraz ponownym zabezpieczeniu domu lub mieszkania. W pierwszej kolejności proponujemy przegląd zamków drzwiowych oraz klamek okiennych. Drzwi garażowe, do kotłowni, zabezpieczone klamki okienne są tak samo ważne jak drzwi frontowe – podkreśla Michał Grzech, właściciel firmy Włamywacz.

Zdarza się, że dobre zabezpieczenie drzwi może się zwrócić przeciwko nam, np. zatrzaśniemy drzwi z kluczami w środku. W takiej sytuacji jesteśmy zmuszeni skorzystać z usługi awaryjnego otwarcia mieszkania lub domu, a drzwi antywłamaniowe bezszkodowo otworzą tylko fachowcy. Decydując się na pomoc firmy zawodowo zajmującej się awaryjnym otwieraniem drzwi, przede wszystkim zwróćmy uwagę na opinie o jakości jej usług i doświadczenie. Pamiętajmy też, by zlecając usługę, opisać dokładnie model i rodzaj zamka oraz liczbę zamków w drzwiach. 

Zamki antywłamaniowe dobrych firm mają skomplikowany mechanizm, który ma za zadanie utrudnić wejście osobom niepożądanym. Najbardziej uciążliwe są dla nas sytuacje, kiedy niedoświadczone osoby, często sąsiedzi lub tzw. złote rączki, proponują pomoc, aby zaoszczędzić czas i pieniądze, i próbują dostać się do zamka antywłamaniowego, używając wiertarki bądź innych ciężkich sprzętów. Jak sama nazwa zamka wskazuje, jest on odporny na takie działania. W efekcie zarówno drzwi, jak i zamek zostają zniszczone. Praca po takich „fachowcach” jest trudna, gdyż często naruszają zapadki zamka, których używamy do odblokowania drzwi. Bywa, że w takich sytuacjach jesteśmy zmuszeni podnieść cenę za usługę. Zdarzają się także sytuacje, że drzwi z zamkiem zostały tak zniszczone przez niefachowców, że trzeba je wymienić. Koszt ich wymiany oczywiście znacznie przewyższa koszt awaryjnego otwierania przez profesjonalną firmę. Warto więc podkreślić, że w przypadku zamków antywłamaniowych w szczególności liczą się wiedza i doświadczenie – dodaje Michał Grzech.

Nie ma takich zabezpieczeń, których nie da się pokonać – zapewnia Łukasz Bronicki, którego firma współpracuje z policją, komornikami i celnikami. – Jest to kwestia czasu, wiedzy i hałasu – dodaje.

Podsumowując, pogotowie ślusarskie jest gotowe pomóc w każdej awaryjnej sytuacji. Im lepsze zabezpieczenie drzwi, tym trudniej będzie je złodziejowi sforsować. Dlatego zachęcamy do kontaktu w celu dobrania i zamontowania optymalnych zabezpieczeń drzwiowych lub umówienia naprawy po włamaniu.

Scroll to Top
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.