Radzimy, jak zabezpieczyć okna przed włamaniem

Myśląc o najlepszym zabezpieczeniu naszego mieszkania lub biura, zwykle skupiamy się na wybraniu solidnych drzwi i wkładek antywłamaniowych. To rzeczywiście podstawa. Nasze domy i mieszkania mają jednak jeszcze jeden słaby punkt, który włamywacze wykorzystują, by wejść do środka. Policyjne statystyki wskazują bowiem, że włamywacze równie często wchodzą przez okna i drzwi balkonowe. Poniżej radzimy, jak zabezpieczyć okna, aby oparły się zakusom złodzieja.

Wystarczy kilkanaście sekund i śrubokręt

Sforsowanie typowych okuć całkowicie zamkniętego okna zajmuje włamywaczowi dosłownie chwilę. Jeszcze szybciej może on pokonać przeszkodę, gdy okno jest uchylone lub otwarte. Szczególnie latem wietrzone mieszkanie to wspaniała zachęta dla potencjalnych włamywaczy.

Złodzieje mają swoje sposoby: przesuwają lub wyważają okucia, rozwiercają klamki za pomocą śrubokrętu bądź też za pomocą sznurka przekręcają klamkę z pozycji uchylnej na otwartą. Dlatego nawet jeśli okna mają wysoką klasę odporności na włamanie (klasy RC 2 lub RC 3, które powstrzymają intruza przez 3 do 5 minut), warto rozważyć montaż dodatkowych zabezpieczeń i blokad.

Proste sposób na zabezpieczone okna

Jak zatem najlepiej zabezpieczyć okna? Na szczęście można w łatwy sposób podnieść poziom zabezpieczenia otworów okiennych, montując zamki okienne, na przykład niemieckiej firmy ABUS. Dzięki nim zyskamy dodatkową ochronę naszego dobytku.

Chociaż nie istnieją rozwiązania, które całkowicie uchronią nasz dom przed włamaniem, polecane przez nas zabezpieczenia mają istotną przewagę. Co najważniejsze, wydłużą czas na dostanie się do środka niepowołanych osób. W związku z tym zwiększą prawdopodobieństwo, że złodziej zrezygnuje lub ktoś go usłyszy.

Oczywiście tego typu zabezpieczenia szczególnie w oknach na wyższych piętrach również znacząco zwiększą bezpieczeństwo małych dzieci.

Wybór doświadczonego ślusarza

Proponowany przez nas producent elementów antywyważeniowych – firma ABUS – to światowy lider w dziedzinie zabezpieczeń. Produkcją rozwiązań do zabezpieczenia domów i obiektów zajmuje się nieprzerwanie od lat 20. XX wieku. Firma ma w swojej ofercie dodatkowe zamki do okien uchylnych, klamki okienne zamykane na klucz lub wyposażone w przycisk, zabezpieczenia zawiasów i blokady okienne spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa. 

Zabezpieczenia okien

Polecamy zabezpieczenia ABUS wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że ich mienie jest bezpieczne. Skontaktuj się z nami, a wycenimy i zamontujemy optymalne zabezpieczenia wszystkich otworów okiennych i balkonowych.